Jaki prezent na Dzień Taty?

Niebawem, bo 23 czerwca będziemy obchodzić światowy „Dzień Ojca”. To bardzo ważne święto dla naszego Rodziciela, któremu przecież bardzo wiele zawdzięczamy.

W ramach szacunku i wdzięczności za nasze wychowanie, pracę jaką wykonuje i za to, że po prostu przy nas jest, pamiętajmy o miłym geście z okazji Jego święta.
Jeśli nie masz pomysłu pomożemy Ci wybrać coś naprawdę wyjątkowego. Odchodząc od taniej chińszczyzny dostępnej na rynku skupimy się dzisiaj na prezentach niecodziennych i szlachetnych.

Elegancka karafka do whisky, likieru, czy domowej roboty nalewki z pewnością przyda się każdemu tacie. Posiadają one różne, oryginalne kształty z ciekawymi korkami. Jednak, aby obdarowany mógł dłużej cieszyć się prezentem warto wybrać szło kryształowe, a nie zwykłe. Kryształ bowiem, dzięki rozczepieniu światła nadaje naczyniu niepowtarzalny wygląd i stanowi piękną ozdobę dla każdego domu i barku. Ponadto można spotykać również karafki bogato zdobione np. srebrem tzw. „okuwane” lub z eleganckim kołnierzem z prawdziwego srebra. Dodatkowo możemy pokusić się o sympatyczny grawer lub wypisanie na karafce ciekawej sentencji, życzeń, czy dedykacji specjalnie dla taty.

Gustownym prezentem będzie obraz lub grafika do pokoju, czy gabinetu taty wybrane pod kątem Jego zainteresowań. Dla myśliwych proponujemy obraz myśliwski z jeleniami, bażantami, łosiami lub motywem samego polowania; dla minimalisty obraz w stylu Art Deco; natomiast tradycjonaliście spodoba się na pewno piękny wiejski pejzaż w bogatej, barokowej ramie. Do nowoczesnego wnętrza pasować zaś będzie przyciągająca wzrok abstrakcyjna grafika w cienkiej ramie. Pamiętajmy, że wybrane dzieło sztuki nadaje wnętrzu, w którym zostanie powieszone unikalnego charakteru- to esencja piękna, która pozwala zatrzymać się w pędzie codziennego życia i oddać się odpoczynkowi oraz refleksji. Naprawdę warto zainwestować w prawdziwe dzieło sztuki lub zabytkową grafikę, które można kupić teraz już od kilkuset złotych. Po wielu latach bowiem ten niezwykły prezent może na dodatek okazać się równie trafną inwestycją finansową.

ze115-ciemny-miedzywojenny

Na ścianie w gabinecie lub nad kominkiem w salonie wspaniale będzie prezentował się stylowy zegar z wahadłem, albo typu bufetowo-kominkowego. Czas nieuchronnie upływa, jednak miło byłoby gdyby odliczał go efektowny i sprawny zegar. Ta wspaniała ozdoba z przed wieków nada każdemu wnętrzu ponadczasowego charakteru i wprowadzi niesamowity nastrój wybijając poszczególne godziny w melodyjnym takcie. Tym samym nacieszy nie tylko oczy, ale również uszy. Szlachetna obudowa takich zegarów najczęściej wykonana jest z litego drewna, często pięknie okleinowana wyjątkowymi rodzajami drewna jak orzech, czeczota czy mahoń. Drewniana skrzynka sprzyja także zamontowaniu dedykowanej tabliczki z indywidualnym grawerem dla naszego obdarowanego. Stylowy zegar z mechanicznym werkiem potrzebuje równie stylowego klucza do nakręcania. Wykonany z niklowanej stali zagwarantuje mu długowieczność.

Aby jednak podczas tego typu zakupów nie dać się oszukać, wydając przy tym sporej kwoty na zakup zwykłej kopii lub podróbki – radzimy kupować w sprawdzonych miejscach i wybrać się do antykwariatów tych realnych i tych internetowych. Pracują tam prawdziwi pasjonaci dzieł sztuki, kolekcjonerzy, najczęściej o kierunkowym wykształceniu, którzy posiadają wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie  w tym temacie. Oprócz fachowego doradztwa zagwarantują nam autentyczność, wiek, pochodzenia i niejednokrotnie wystawią Certyfikat Autentyczności!

Do przygotowania miłej niespodzianki dla taty zostało już niewiele czasu…

 

 antyczek-logo Artykuł przygotowany we współpracy
z internetowym antykwariatem Antyczek oferującym szlachetne oświetlenie zabytkowe.

 

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2026  razy.