Chroń co najcenniejsze

Skóra dziecka jest synonimem delikatności. Niemowlę to najbardziej bezbronne stworzenie na świecie. W odróżnieniu od młodych większości innych ssaków nie potrafi uciekać. Nie będzie się też oczywiście bronić… Dlatego właśnie musimy bardzo mocno dbać o swoje dzieci. One jeszcze nie potrafią opisać nam odczuwanych potrzeb. Zastanawiałeś się kiedyś, czy Twojemu dziecku jest wygodnie w wózku? Jego komfort można znacznie poprawić.

 

Zalety tkaniny bambusowej

Na naszej szerokości geograficznej najpopularniejszym materiałem naturalnym jest bawełna. Już dawno jednak nastały czasy globalnej wioski. W zasięgu ręki każdego z nas znajdują się tkaniny pochodzące z najdalszych nawet zakątków ziemi. Przędza bambusowa wywodzi się z Chin? Ta roślina kojarzy Ci się z twardością a nawet karą? Niesłusznie. Można z niej tworzyć naprawdę delikatne materiały. Tkanina bambusowa posiada też kilka cech sprawiających, że wyjątkowo dobrze nadaje się na poduszki i kocyki dla niemowląt.

  • Włókno bambusa posiada liczne mikropory. Za ich sprawą skutecznie wchłania wilgoć. Po nocy pod pościelą z bambusa nigdy nie obudzimy się spoceni. Ręczniki z tej tkaniny są z kolei bardzo chłonne. 
  • Materiały z bambusa wykazują właściwości antystatyczne. Nie gromadzą roztoczy, a więc świetnie nadają się dla alergików.
  • Nie do pominięcia jest też trwałość tkaniny. Przy rozsądnym użytkowaniu posłuży nam na lata.

 

Kształt ma znaczenie

Niemowlę nie może samo sobie poprawić ułożenia pościeli. Dlatego właśnie jego poduszki i kołdry powinny być wyjątkowo ergonomiczne. Antywstrząsowe podgłówki produkowane przez firmę La Millou zostały zaprojektowane przy współpracy z fizjoterapeutą.

Kocy niemowlaka

Unikalny kształt tej poduszki gwarantuje tłumienie wszelkich drgań. Spoczywająca na niej główka dziecka będzie wyjątkowo mało narażona na uszkodzenia i obtarcia. Dodatkowo produkt został wykonany z tkaniny bambusowej, co jeszcze zwiększa jego ergonomiczność. Nie należy też pomijać faktu, że podgłówek Angel’s Wings dostępny jest z kilkoma wariantami zdobień. Każde z nich jest przyjemne i kolorowe, dzięki czemu pozytywnie wpłynie na dziecięce sny.

 
 

Katagoria: Porady dla dziecka
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2146  razy.