Jakie ubranie będzie najlepsze dla małego dziecka?

Jesteś rodzicem? Jeśli tak, to wielokrotnie zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie „jakie kupić ubranie dla swojego maluszka, czym się kierować?”  Spróbujmy w skrócie odpowiedzieć na to pytanie.

 

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę jakość ubrań czyli rodzaj materiału i wykończenie ich. Materiał powinien być bardzo dobrej jakości, przewiewny, przyjemny w dotyku. Takimi materiałami są bawełna, jedwab, len czy też wełna. Unikajmy takich materiałów jak nylon, akryl czy poliester, gdyż wywołują odparzenia i potówki. Ubranie powinno mieć bezpieczne elementy – suwaki, zapinki – nie narażające dziecka na niebezpieczeństwo typu zadławienie się poprzez połknięcie. Ilość ozdób powinna być ograniczona, żeby nie podrażniała skórę. Po za tym odstające elementy mogą przeszkadzać dziecku. Wszystkie metki dotykające skórę powinnyśmy bardzo dokładnie wyciąć.

Dzieci w każdym wieku mają ogromną naturalną potrzebę ruchu, która przygotowuje do ich wykonywania coraz trudniejszych zadań wymagających dużej precyzji.

Dlatego ubrania nie powinny krępować ruchów dziecka, być sztywne czy też opięte.  Powinny być nie za duże czy za małe tylko w sam raz.

Wygodne, praktyczne i stanowić drugą skórę. Noworodek nie lubi się przebierać, reaguje płaczem szczególnie podczas wkładania ubrań przez głowę. Dlatego dobrym wyjściem jest zakup ubranek rozpinanych na całej długości lub przez głowę z rozpięciami na ramionach. Ubranie w każdym wieku powinno być funkcjonalne. Dobrze jak pomyślimy o łatwości samodzielnego zakładania i zdejmowania poszczególnych ubrań. Możemy zastosować zasadę: „im prościej, tym lepiej”.

Często rodzice przy kupnie ubrań kierują się estetyką i kolorem stosownymi dla płci dziecka. Obecnie w sklepach jest ogromny wybór, więc jest w czym wybierać. Ważnym kryterium jest cena ubrań. Dzieci szybko wyrastają z nich, więc zawsze należy kierować się rozsądkiem.

 O czym jeszcze musimy pamiętać?  Niemowlęce ubranka pierzemy w wysokiej temperaturze, a po wyschnięciu prasujemy. Dlatego pamiętajmy, że intensywne kolory mogą zblednąć, prasowanki wielokrotnie prane i prasowane mogą popękać lub zmarszczyć się. Trwalsze są aplikacje.

Warto pamiętać  o pedagogicznym aspekcie ubrań tzn. o powolnym wdrażaniu dziecka  do podejmowania własnych decyzji poprzez samodzielny wybór ubrania. Dajemy dziecku możliwość wyrażenia swoich emocji i siebie poprzez kolor. Uczymy je odpowiedzialności za siebie, schludnego i estetycznego wyglądu jak również dostosowania ubioru do pogody i sytuacji.

Kupując dziecięce ubrania bierzmy pod uwagę takie kryterium jak moda dostosowana do wieku.

Każdy przedział wiekowy rządzi się swoimi prawami i upodobaniami, tzn. to co nam się podoba, niekoniecznie podoba się nastolatkom. One poprzez ubranie podkreślają swoją odrębność.

Kupno ubrania dla dziecka jest to nie lada wyzwanie, dlatego kierujmy się względami bezpieczeństwa, wygodą dziecka oraz upodobaniami.

Ubrania muszą być bezpieczne czyli wykonane z atestowanych materiałów oraz atestowanych barwników.

Kupując zwróć uwagę na to czy posiadają odpowiednie certyfikaty, a jeżeli chodzi o ubranka dla niemowląt to bardzo dużym zaufaniem cieszy się sklep internetowy Lencia.pl.

 
 

Katagoria: Porady dla dziecka
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2286  razy.