Pieluchy jednorazowe – proekologiczne marki, które warto znać

Wszyscy rodzice wiedzą, że czasem jednorazowa pieluszka jest niezbędna. Czy to w trakcie długiej podróży, w szpitalu po porodzie, czy też w żłobku.

 

Czy istnieją pieluchy jednorazowe w wersji ekologicznej? Oczywiście! Są wygodne i ekologiczne, przewiewne i praktyczne. Nie zawierają chemii, parabenów, nie trzeba ich prać i prasować. Łączą w sobie wszystkie zalety zarówno pieluszek wielorazowych, jak i tradycyjnych jednorazówek. To zdecydowany hit!

Little cute boy sleeping in a big light bed

Na rynku jest wiele firm, które produkują jednorazowe ekologiczne pieluszki. W tym artykule przedstawimy kilka najlepszych marek znajdujących się na rynku:

 

Beaming Baby

Beaming Baby to brytyjska marka produkująca naturalne i ekologiczne artykuły dla najmłodszych. Spośród szerokiej oferty tej firmy, w Polsce dostępne są pieluszki jednorazowe, nawilżane chusteczki, worki na zużyte pieluszki, gąbki morskie oraz seria hipoalergicznych kosmetyków do pielęgnacji niemowląt. Wszystkie produkty przeszły serię rygorystycznych testów i otrzymały odpowiednie certyfikaty.

W pieluszkach, które oferuje producent, zdecydowanie obniżono liczbę substancji chemicznych zawartych w popularnych jednorazówkach. Warstwa chłonna stworzona została z bawełny i kukurydzy, dzięki czemu pupa dziecka nie ulega odparzeniom.

Rozmiary pieluszek:

0 – Newborn, 1-3 kg

1 – Mini, 2-5 kg

1 – Mini, 2-6 kg

2 – Midi, 5-8 kg

2 – Midi, 5-9 kg

3 – Maxi, 7-11 kg

4 – Maxi Plus, 9-15 kg

5 – Junior, powyżej 15 kg

6 – PANTS, S

7 – PANTS, M

8 – PANTS, L

9 – PANTS, XL

 

Muumi

Muumi to rodzinna firma, która powstała w Finlandii. Od trzech pokoleń produkowane są tam ekologiczne artykuły dla niemowląt. Firma znana jest głównie z jednorazowych pieluszek ekologicznych, których używają rodzice na całym świecie. Jednak w asortymencie Muumi można znaleźć również śliniaczki, chusteczki, wkładki laktacyjne i podkłady higieniczne.

Pieluszki tej marki nie zawierają parabenów, formaldehydów, kalafonii, dioksyn, triklosanu, kauczuku, związków cynoorganicznych, zanieczyszczeń metalu, ftalanów, środków nawilżających, perfum, płynów kosmetycznych, substancji chemicznych sklasyfikowanych jako szkodliwe, drażniące, wywołujące alergię, uczulające, rakotwórcze, mutagenne, teratogenne, lub szkodliwe dla środowiska wykorzystywanych w surowcach ani w produkcji końcowej. Są wyposażone w mocne rzepy, dzięki którym pielucha nie zsunie się ani nie przekręci.

Rozmiary pieluszek:

1 – Mini Swan, 2-5 kg

2 – Mini Swan, 3-6 kg

3 – Midi Swan, 5-8 kg

4 – Maxi Swan, 7-15 kg

5 – MAXI+, 7-15 kg

5 – MAXI+, 10-16 kg

5 – WALKERS MAXI PLUS, 7-15 kg

6 – WALKERS JUNIOR, 12-20 kg

 

Abena

Pieluszki jednorazowe Bambo Nature Firmy Abena to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zapewniają optymalną kontrolę podczas przewijania dziecka, są bardzo delikatne i nie podrażniają skóry jego skóry. Dają poczucie suchości i komfortu, a ich wyjątkowa szczelność sprawia, że nie trzeba martwić się o przeciekanie zarówno w nocy jak i podczas zabawy.

Rozmiary pieluszek:

0 – PREMATURE, 1-3 kg

1 – BAMBO NEW BORN, 2-4 kg

2 – MINI, 3-6 kg

3 – MIDI, 5-9 kg

4 – MAXI, 7-18 kg

5 – JUNIOR, 12-22 kg

6 – XL PLUS, 16-30 kg

 
 

Katagoria: Porady dla dziecka
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2139  razy.