Zabawki dla niemowlaka – jakie wybrać?

Rodzice bardzo często zadają sobie pytanie: Jakie zabawki dla niemowlaka są najlepsze? Okazuje się bowiem, że niezwykle trudno wybrać zabawkę dla tak małego dziecka. Musi ona przecież nie tylko być przysłowiową rozrywką, ale również wspierać rozwój malucha. Jak zatem wybrać zabawkę idealną? Oto kilka rad.

 

Szukasz zabawki dla niemowlaka? Uwzględnij specyfikę wieku!

Wybierając zabawki dla tak małego dziecka należy przede wszystkim zrozumieć specyfikę wieku – Bez tego tak naprawdę nie kupimy dobrej zabawki. Jeśli maluszek ma zaledwie miesiąc, to jego pole widzenia zwężone jest do 20-30 cm i maluch rozróżnia kolory kontrastujące – czerń i biel. Dla takiego maluszka sprawdzą się zatem proste zabawki w kontrastujących kolorach. Co innego dzieci 2-3 miesięczne, które już rozróżniają barwy. Wówczas możemy wprowadzić kolorowe zabawki, wszelkiego rodzaju maty edukacyjne itp. – mówi specjalista z MrToy.pl.

Maty są doskonałym wyborem również dla dziecka 4 miesięcznego, które zaczyna poznawać świat dotykiem. To etap, gdy można wprowadzać grzechotki, elementy o różnych fakturach itp.

 

Zwracaj uwagę na szczegóły!

Jeśli poznasz już specyfikę wieku dziecka i doskonale wiesz, jakie zabawki będą najlepszym rozwiązaniem dla niego, dokładnie przyjrzyj się temu, co znajdziesz na polskim rynku. – Niestety wielu sprzedawców nadal bez zastanowienia sprzedaje zabawki, które nie są przystosowane dla małych dzieci. Są kiepsko wykonane, zawierają małe elementy czy też wykonane są z materiałów, z którymi dziecko nie powinno mieć styczności – dodaje specjalista (mrtoy.pl).

Warto zatem sprawdzać, czy zabawka, którą chcemy kupić ma atest, wykonana jest chociaż w jakiejś części z naturalnych surowców i czy rzeczywiście jest bezpieczna – jej poszczególne elementy są dokładnie przytwierdzone, nie ma żadnych ostrych krawędzi, czy elementów, które mogłyby zranić dziecko.

Oczywiście równie ważne jest to, czy dziecku dana zabawka się spodoba – ale to już musimy mierzyć sami na podstawie stopnia zainteresowania.

 

 
 

Katagoria: Porady dla dziecka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2105  razy.