Domowy sposób na t-shirt

Jeszcze niedawno, aby wyróżnić się z tłumu odzianego w takie same, nudne t-shirty, na koszulki nanosiło się wzory i napisy przy pomocy farb albo markerów. Nikt nie spodziewał się wtedy, że wykonanie profesjonalnie wyglądającego, w pełni zindywidualizowanego nadruku nie tylko będzie bardzo tanie, ale także możliwe do wykonania w domowym zaciszu.

 

Na szczęście, dzięki istniejącej współcześnie technologii, zaprojektowanie i naniesienie tego typu nadruku na koszulkę nie wymaga od nas posiadania większych umiejętności i wiedzy. Z tym zadaniem bez problemu poradzi sobie każdy użytkownik domowego komputera dysponujący drukarką i odrobiną fantazji.

 

Przede wszystkim kreatywność

Wybierając wzór, który chcemy nadrukować na naszym t-shircie, oryginalność i nieszablonowe myślenie stają się ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Taki sposób personalizowania odzieży daje wspaniałe efekty – ciekawy wzór może dać starej, nienoszonej od dawna koszulce nowe życie i sprawić, że będziemy doceniani za nasz niebanalny, indywidualny styl. Decydując się na stworzenie tego typu nadruku, możemy oczywiście skorzystać z usług wielu firm oferujących takie rozwiązania – większość z nich świadczy swoje usługi w internecie. Dzięki kreatorom koszulek online bez problemu zaprojektujemy i zamówimy naszą koszulkę. Z pewnością ciekawą, tanią i równie efektowną opcją będzie jednak wykonanie nadruku samodzielnie. Sam proces wybierania wzoru może okazać się świetną zabawą, a nanoszenie go na tkaninę nie przysporzy nam większych trudności. Wystarczy, że posiadamy komputer, zwykłą drukarkę i specjalny papier transferowy.

domowa-koszulka

 

Co można nadrukować?

Dzięki ozdabianym samodzielnie koszulkom możemy tworzyć odzież nie tylko na własne potrzeby. Taki t-shirt będzie doskonałym pomysłem na niebanalny prezent. Na koszulkach świetnie prezentują się różnego typu napisy, hasła i slogany. Śmieszne memy albo dowcipy wywołają uśmiech na twarzach przechodniów, a bliskie naszemu sercu wzory wyrażą nasze poglądy i uczucia. Tworzone samodzielnie koszulki mogą także uatrakcyjnić wiele uroczystości – bez angażowania większych środków rozweselimy w ten sposób uczestników wieczoru panieńskiego, imprezy urodzinowej czy spotkania rodzinnego. To również świetny sposób na demonstrowanie swoich sympatii. Okładka płyty ulubionego zespołu albo herb miejscowego klubu piłkarskiego potrafią wyrazić więcej, niż słowa.

 

Jak stworzyć nadruk na koszulce

Aby nanieść na koszulkę dowolny, wybrany przez siebie motyw, wystarczy wykonać kilka prostych czynności. Wyjaśniamy krok po kroku jak zmienić zwykły t-shirt w ciekawy i charakterystyczny element naszego outfitu:

  • Przede wszystkim będzie nam potrzebny papier transferowy. Można kupić go w wielu sklepach stacjonarnych, jednak wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem okaże się zakup online. Jego ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Papier przeznaczony do nanoszenia wzorów na tkaniny jasne będzie tańszy od tego, którego użyjemy do dekorowania ciemnych koszulek. Nie powinniśmy na nim oszczędzać – to od jego jakości zależeć będzie trwałość naszej koszulki.
  • Wybierzmy wzór – to najważniejsze, najbardziej pracochłonne, ale i najprzyjemniejsze zadanie. Możemy zaprojektować go samodzielnie albo ściągnąć z internetu. Istnieje wiele wyszukiwarek darmowych zdjęć i wzorów – wystarczy kilka minut internetowych poszukiwań, aby odnaleźć swoją inspirację.
  • Wydrukujmy wzór na papierze transferowym. Procedura wygląda tak samo, jak w przypadku normalnego drukowania. Musimy tylko pamiętać, żeby prawidłowo umieścić w drukarce papier transferowy (białą stroną do góry). Upewnijmy się także, że wzór zmieści się na arkuszu papieru.
  • Ściągamy warstwę ochronną i przykładamy nasz nadruk do koszulki. Dla bezpieczeństwa nakładamy jeszcze arkusz papieru śniadaniowego i wprasowujemy druk przy pomocy rozgrzanego żelazka. Po kilku chwilach nasz wzór będzie gotowy, a my możemy cieszyć się nową koszulką z własnoręcznie stworzonym nadrukiem!

 

Tekst napisany we współpracy ze sklepem stimago.pl
stimago.pl – sprawdź platformę dającą możliwość zaprojektowania koszulki z własnym nadrukiem, za pomocą prostego w obsłudze kreatora lub założenie własnego sklepu internetowego z koszulkami.
 
 

Katagoria: Porady dla hobbystów
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2665  razy.