Modele RC: wspaniała zabawa dla całej rodziny

O tym, że  RC jest niezwykle ciekawe nie trzeba specjalnie przekonywać. Chyba nie ma dziecka, któremu nie podoba się zabawa zdalnie sterowanymi modelami. Podobnie jest z dorosłymi – wśród nich znajdziemy wielu zwolenników tego typu zabawek. Można zaryzykować stwierdzenie, że spędzanie w ten sposób czasu jest bardzo atrakcyjne bez względu na wiek.

big eagle4

Sklepy modelarskie dysponują w swojej ofercie ogromnym wachlarzem modeli. Zabawki RC dzielą się bowiem na latające, jeżdżące i pływające. Dostępne są auta, ciężarówki na pilota, samoloty RC, od śmigłowców do pasażerskich samolocików i różnego rodzaju łodzie i okręty. Zabawki zdalnie sterowane można kupić już złożone lub jako modele do samodzielnego składania. Te spośród nich, które możemy skonstruować własnoręcznie są o wiele bardziej wciągające i zazwyczaj wymagają rodzinnej współpracy.

Składanie tych zabawek wpływa pozytywnie na rozwój naszych dzieci gdyż rozwija to ich zdolności zarówno manualne jak i techniczne. Jednak, jak wiadomo wszystkie zabawki tego typu musimy dostosować do wieku.

Często okazuje się, że jeden niewinny model staje się początkiem kolekcji oraz hobby dla całej rodziny. Mając do dyspozycji te zabawki można urządzać wyścigi po wcześniej ułożonym torze lub korzystając z 3 rodzajów zabawek zdalnie sterowanych zobaczyć czy szybszy jest samolot, statek czy autko. Do takiego zadania potrzebujemy więcej niż jednej osoby jest to więc okazja do zaangażowania się wszystkich domowników.

Często bywa tak, że chcemy zacząć traktować tę zabawę poważniej, wtedy warto zainwestować w bardziej „profesjonalne” RC choć trzeba liczyć się z tym, iż są to niemałe koszta. Gdy już będziemy wyposażeni w taki sprzęt, możemy całą rodziną wybrać się gdzieś za miasto i np., pojeździć autkami na pilota po nierównym czy grząskim terenie lub posterować samolotem lub helikopterem na płycie lotniska razem z innymi amatorami modelarstwa. W takich warunkach cała zabawa nabiera zdecydowanie ciekawszego charakteru.

Co najważniejsze, należy od razu uznać za mit to, że tego typu zabawa jest skierowana dla mężczyzn. Zarówno ojciec z synem, jak i matka z córką mogą czerpać z niej wielką przyjemność. Ponadto, wspólna pasja zawsze wpływa na dobre relacje rodziców z dziećmi tym bardziej,że jest to czas spędzony kreatywnie.

 

Artykuł przygotowany przy współpracy sklepu modelarskiego ModelMotor

 
 

Katagoria: Porady dla każdego
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3335  razy.