Prawdziwa pasja co to takiego?

Jednym z najczęściej zadawanych i wciąż powracających pytań w naszym życiu, jest to które dotyczy naszego hobby. Często bardzo trudno jest nam sformułować łatwą odpowiedź. Najprościej jest to zdefiniować przez odpowiedzenie sobie na jedno, aczkolwiek ważne pytanie „Jak spędzałem wolny czas w poprzednim tygodniu?”

Jeśli na myśl przychodzą nam standardowe czynności takie jak spacer, czytanie książek, słuchanie muzyki i spotkania ze znajomymi – bardzo możliwe, że nadszedł odpowiedni czas by znaleźć swoją prawdziwą pasję.

Na początku warto zastanowić się o czym zawsze marzyliśmy i co zawsze chcieliśmy robić jednak ze względu na wymówki, w tym najbardziej popularne takie jak „brak czasu” i „brak pieniędzy”, nigdy ich nie zrealizowaliśmy.

Po drugie najwyższy czas, aby uwierzyć w siebie i w to, że pasję można znaleźć. Należy uświadomić sobie, że rzadko hobby samo nas odnajdzie. W większości przypadków, należy samemu włożyć w to jakiś wysiłek. Później nadchodzi już najprzyjemniejsza część, jaką jest całkowite poświęcenie się naszej pasji. Hobby sprawia, że stajemy się bardziej fascynujący. Stajemy się nie tylko wewnętrznie bogatszymi ludźmi, co więcej intrygujemy i zachęcamy do działania innych. Na dodatek pozwala nam zachować dziecięcą ciekawość świata oraz jest swoistym treningiem dla naszego umysłu. Największa zaletą jest nauka rzeczy, które nas interesują i które lubimy. Albowiem czas spędzony w taki sposób upływa nam w mgnieniu oka. Co więcej hobby stwarza okazję do poznawania nowych osób, których nie spotkalibyśmy siedząc wygodnie przed telewizorem lub grając w gry komputerowe.

Obecnie, w świecie nowych technologii, gdzie wymyślono już prawie wszystko, łatwo pogubić się w gąszczu przeróżnych gadżetów i wielorakich aktywności fizycznych.

Dlatego warto zainspirować się przeszłością, jak od kilku lat czynią designerzy na całym świecie. Renowacja starych mebli lub zabytkowych samochodów łatwo może przekształcić się w nowe hobby. Jak informuje nas specjalista z TapexDesign: „Początkowo renowacja zabytkowych samochodów była tylko pasją. Jednak z biegiem lat poszerzyłem swoją wiedzę i zdobyłem bogate doświadczenie w renowacji tapicerek wnętrz zabytkowych samochodów. Obecnie nasza firma wykonuje kompletną tapicerkę wnętrza samochodu takich jak siedzenia, podsufitki, boczki, deski rozdzielcze oraz wykładziny podłogowe, odtwarzanie zniszczonych elementów, naprawę siedzeń oraz odtwarzanie poszyć dachów cabrio.”

Jest to idealny przykład, pokazujący że na pasji można zarobić. Początkowo może to być tylko dodatkowy sposób na zarabianie pieniędzy. Jednak później może zamienić się to w naszą pracę zawodową.  

Oczywiście jak wszystko ma to swoje plusy i minusy. Największą zaletą jest to, że robimy to co kochamy i co sprawia nam przyjemność. Ponadto czas spędzony w pracy upłynie nam szybciej. Niestety, ogromną wadą takiego stanu rzeczy jest to, że nie możemy oddzielić pracy od przyjemności i odpoczynku. Często będziemy mogli złapać się na tym, że zabieramy pracę do domu i nie mamy już czasu dla naszych najbliższych. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak zachować zdrowy balans i dystans do pasji, która stała się naszą pracą.

 

 
 

Katagoria: Porady dla każdego
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1951  razy.