Sklep z tanimi butami – kupowanie przez Internet

Internet to miejsce swobodnej wymiany myśli, poglądów, zawierania znajomości czy szukania informacji, ale również punkt dokonywania codziennych zakupów. Z roku na rok wzrasta ilość osób zainteresowanych kupowaniem w sieci, bez obaw o ryzyko oszukania czy otrzymania towaru złej jakości. Nabywamy nie tylko odzież, środki chemiczne, artykuły żywnościowe czy sprzęt komputerowy.

 

Coraz częściej obiektem naszych poszukiwań jest sklep z tanimi butami, którego różnorodność modelowa jest równie zachęcająca jak atrakcyjna cena zakupu. Decydując się na takie rozwiązanie musimy mieć pewność, że rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Dlatego, aby zyskać pełne zadowolenie z zakupionego modelu obuwia, musimy wiedzieć, w jaki sposób dokonać jego nabycia.

 

Buty przez Internet – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zaprzątać sobie głowę zakupem butów w sieci, skoro dookoła jest tak wiele sklepów obuwniczych, z równie szerokim asortymentem. Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Pierwszym argumentem potwierdzającym tą tezę jest ogromna różnorodność oferowanych modeli, znacznie większa od tej, jaką spotkamy w lokalnych sklepikach. Należy również podkreślić, że przez Internet możemy nabyć modele zagraniczne, niedostępne w obiektach stacjonarnych. Kolejnym powodem, dla którego kupno obuwia w sieci jest atrakcyjnym rozwiązaniem to obecność porównywarek cen oraz zaawansowanych wyszukiwarek, które umożliwiają dostosowanie opcji przeszukiwania do narzuconych przez nas cech, np. wysokości obcasa, koloru, rozmiaru czy fasonu.

 

Obuwie znanych marek

Wielokrotnie jest tak, że sklep z tanimi butami oferuje niezwykle atrakcyjny system płatności. Wówczas wybrany model obuwia można zakupić z większą zniżką, niż byłoby to możliwe w placówkach stacjonarnych. Aby zatem mieć pewność, że wyszukany fason spełnia nasze oczekiwania, warto (w miarę możliwości) najpierw przymierzyć go w lokalnym butiku, a dopiero potem zamówić w sieci. Wtenczas nie musimy obawiać się, że wybrany rozmiar może być nieodpowiedni.

 

Jak zdejmować miarę?

Niestety, nie zawsze mamy możliwość przymiarki wybranej pary obuwia w stacjonarnym sklepie. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak zawierzyć informacjom zawartym na stronie. Kluczowym aspektem w tym przypadku pozostaje długość wkładki. Jak ściągnąć miarę? W bardzo prosty sposób. Stajemy na białej kartce papieru, zaznaczamy dwa najdalej wysunięte punkty i mierzymy je linijką. Przyjęło się sądzić, że optymalna wielkość wkładki to ta, która jest większa od stopy o około 0,3-0,6 cm. Miarę najlepiej zdejmować rano, gdy stopa jest wypoczęta i pozbawiona obrzęków. Należy pamiętać, że przy kupnie obuwia przez Internet to nie rozmiar podany przez sprzedawcę powinien nas interesować, a długość wkładki. Producenci bowiem posługują się różnymi rozmiarówkami. Nie jest to zatem informacja wiarygodna.

 

Zwrot

Co zdarzy się, jeśli rozmiar wybranego buta będzie nieodpowiedni lub towar, który otrzymaliśmy nie spełni naszych oczekiwań? W tej sytuacji przysługuje nam prawo zwrotu. Ustawa określa termin 14 dni od dnia otrzymania paczki.

 

Autor artykułu
Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem ButyRaj.pl oferującym tanie buty dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 
 

Katagoria: Porady dla każdego
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2054  razy.