Spodnie Chinosy nie tylko dla mężczyzn

Niegdyś spodnie chinosy stanowiły podstawę mody casualowej przeznaczonej dla mężczyzn. Ostatnimi czasy, coraz częściej goszczą one również w damskich szafach, przede wszystkim dzięki ich prostemu krojowi oraz niezwykle wygodnej budowie. Panie doceniają je, ponieważ ich sylwetka wygląda w nich smukło i zgrabnie. Doskonale pasują one zarówno do wysokich szpilek i białek koszuli, noszone do pracy, jak również do sportowego obuwia i zwykłej, bawełnianej bluzki, na wakacjach.

 

Spodnie chinosy powstały z myślą o żołnierzach armii amerykańskiej. Miały być one przede wszystkim wytrzymałe i wygodne. Nie wymagały żadnego dodatkowego materiału, ani nici. Gruba, trwała bawełna sprawiała, że była to odzież przewiewna i zdrowa dla skóry. Każdy żołnierz czuł się w nich dobrze. Armia amerykańska nie miała wówczas zbyt dużo środków, które można było przeznaczyć na ubiór wojska. Spodnie spełniały więc wszystkie wymagania, zarówno armii, jak i samych żołnierzy.

Swoją nazwę chinosy zawdzięczają temu, że początkowo produkowane i szyte były właśnie w Chinach. Są to spodnie o bardzo prostym kroju, z miękkiego materiału.

Posiadają one dwie ukośne kieszenie z przodu i dwie wpuszczane kieszenie z tyłu. Cechują się tym, że nie mają żadnych dodatkowych ozdób, ani wzorów. Niegdyś o spodniach chinosach myślało się jedynie w męskim kontekście, z uwagi na ich prosty krój i cechującą je wygodę.

Dzisiaj, noszą je również kobiety i z powodzeniem dopasowują do nich damskie dodatki i akcesoria.

Sprawdzają się one szczególnie latem, kiedy to popularny jest tak zwany styl safari. Ich prosty krój sprawia, że prawie każda sylwetka wygląda w nich dobrze i korzystnie.

Od spodni chinosów nie uciekają jednak również panowie. Na stałe zagościły one bowiem w modzie casualowej.

Standardem stało się podwijanie ich nogawek, co może sprawiać wrażenie nonszalancji, jednakże niezwykle pasuje do kroju tychże spodni. Panowie szczególną uwagę muszą więc przykładać do ubieranych przez siebie skarpet, ponieważ stają się one widoczne. Bardzo popularnym trendem stało się dobieranie kontrastowych, kolorowych i wzorzystych skarpet. Sprawdza się to obecnie nawet w warunkach firmowych, skontrastowane z miękką, bawełnianą marynarką i elegancką koszulą, lub koszulką polo.

Do spodni chinosów można dopasowywać jednak również inne warianty dodatków. Bardzo pasują do nich zarówno trampki, jak i mokasyny i eleganckie obuwie, a także sandały.

Można je zestawiać ze sportowymi dodatkami, co nadaje im codzienny charakter i luz, ale również nosić je w sposób klasyczny do pracy, z wpuszczoną koszulą oraz marynarką. Obecnie spodnie chinosy oferowane są już nie tylko przez marki sportowe. Królują także na półkach w sklepach z odzieżą bardzo elegancka i klasyczną.

Panowie bardzo się cieszą, ponieważ nareszcie ich klasyczne stroje nabierają charakteru.

Chinosy oferowane są w przeróżnych kolorach, tych tradycyjnych, jak piaskowy, granatowy, czy czarny, ale także w czerwieni i błękicie, czy pomarańczy. Zmieniają się one nieco wraz z obowiązującą modę i dopasowują do trendów. Obecnie przeżywają one prawdziwy renesans i można je spotkać w prawie każdym sklepie odzieżowym.

Noszą je nawet dzieci, ponieważ są bardzo wygodne i praktyczne i łatwo można je wyprać.

Bez problemu znoszą częste czyszczenie, nawet w zwykłej domowej pralce i suszenie, także automatyczne. Pasują na każdą okazję, zależnie od dopasowanych do siebie dodatków i akcesoriów. Większość osób posiada w swojej szafie przynajmniej jedną parę takich spodni.

 

Materiał opracowany we współpracy z Bludshop
 
 

Katagoria: Porady dla każdego, Porady dla niego
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1570  razy.