Wybieramy prezent na 18 urodziny dla chłopaka

Idąc na 18-stkę, często nie wiemy co kupić solenizantowi. Wiele osób stawia na śmieszne upominki lub alkohol. Jednak jeśli znamy dobrze chłopaka, możemy wybrać bardziej wyszukany prezent np. elegancki portfel lub zegarek. Z kolei, dla facetów lubiących wrażenia, najlepiej sprawdzi się voucher na skok ze spadochronem czy jazdę sportowym autem.

 

Wybór prezentu będzie różnił się w zależności od budżetu i relacji jakie łączą nas z obdarowanym. Rodzina, a w szczególności mama solenizanta, nie wybierze imprezowego gadżetu, a koleżanka nie kupi drogiego zegarka. Pod uwagę trzeba też wziąć zainteresowania chłopaka. Jeśli wiemy jakie ma hobby, można nawiązać do niego wybierając odpowiedni prezent.

 

Młodzi mężczyźni stawiają na adrenalinę

Co ciekawe, wybory gości nie zawsze pokrywają się z gustami nastolatków, którzy osiągają pełnoletność. Z ankiety portalu Prezent dla Chłopaka, przeprowadzonej wśród licealistów, którzy mają osiemnastkę za sobą, wynika, że prawie 44% chłopaków chciałoby dostać voucher na niesamowite przeżycie, takie jak lot paralotnią czy kurs barmański. Z kolei, goście nie wpadają zbyt często na taki pomysł, bo znajduje się on dopiero na 6 miejscu wśród najczęściej wybieranych upominków.

Idealny prezent

idealny-prezent

13% nastolatków zadowoliłby alkohol, a 11% elegancki portfel lub zegarek. Wśród prezentów marzeń w pierwszej piątce znalazły się: samochód, skok ze spadochronem, alkohol, wycieczka turystyczna oraz wizyta w SPA. Na podstawie wyborów młodych mężczyzn, przygotowaliśmy listę sprawdzonych pomysłów na prezenty.

Co dostałem na 18 urodziny

 faktyczny-prezent

 

Prezent od mamy lub rodziny

Mama często przeżywa 18 urodziny syna, bardziej od niego i chce, by to wydarzenie było wyjątkowe. Upominek może kupić sama, jednak dobrym pomysłem jest zrobienie wśród rodziny składki i zainwestowanie w wartościowy, wymarzony prezent taki jak np.: voucher na niezapomniane przeżycie. Nie musi to być skok na spadochronie, ale w bezpieczniejszej wersji wystarczy skok w tunelu aerodynamicznym, który umożliwia swobodne szybowanie w powietrzu lub przejażdżka autem po torze wyścigowym.

 

Elegancki prezent

Dobrym pomysłem i jednocześnie pamiątką może być również elegancki zegarek np. z grawerem lub skórzany portfel od topowej marki.

 

Od dziewczyny

Zainteresowania i pragnienia chłopaka często najlepiej zna jego partnerka. Wybierając prezent na 18-stkę, może zatem postawić na upominek dopasowany ściśle do zainteresowań solenizanta. Jeśli nastolatek uprawia sport, dobrym pomysłem będzie torba, buty lub markowy ręcznik. Z takiego prezentu było zadowolonych blisko 9% chłopców.

 

Dla fana muzyki

Z kolei, fan muzyki, który zawsze marzył o nauce gry na instrumencie ucieszy się np. z gitary i akcesoriów do niej. Do takiego prezentu można dobrać poradnik i np. efekt muzyczny.

 

Designerska elektronika

Młodzi mężczyźni lubią dostawać modne, elektroniczne gadżety. Ponad 6% z nich chciałoby otrzymać tablet, czytnik e-booków czy designerskie słuchawki. Jeśli nie dysponujemy budżetem na drogie urządzenia, warto postawić na coś mniejszego, ale z ciekawymi funkcjami np. powerbank.

 

Od znajomej

Znajomi zwykle nie przeznaczają dużych kwot na 18-stkowe prezenty. Zależy im jednak na tym, by upominek ucieszył solenizanta lub zrobił na nim wrażenie w dniu imprezy. Sprawdzonym i lubianym przez chłopaków prezentem jest dobry alkohol. W tym wypadku warto postawić na dobrej jakości whisky, która jest typowo męskim trunkiem.

 

Płyta CD

Bezpiecznym prezentem przy ograniczonym funduszach jest także płyta cd z muzyką. Nie jest to wymarzony prezent na 18-stkę, ale jeśli znamy gust muzyczny solenizanta i wybierzemy album jego ulubionego zespołu, z pewnością uda nam się go zadowolić.

 

Dobra książka

Jeśli chłopak lubi czytać, dobrym wyborem będzie też książka. Za stosunkowo niewielką kwotę można wybrać ładne wydanie światowego bestselleru lub typowo męską powieść, która znajduje się na obowiązkowej liście do przeczytania każdego faceta.

 

Jajcarski prezent

Wielu młodych mężczyzn uznaje taki pomysł za najgorszy, jednak rzadko kiedy sprawdza się on lepiej niż na 18-ste urodziny. Taki upominek z pewnością nie jest praktyczny i nudny, a jeśli jest odpowiednio śmiały może zaskoczyć i zapewnić dużo śmiechu i ciekawych wspomnień z imprezy.

 

Imprezowy gadżet

Taki prezent podczas 18-stki jest obowiązkowy. Przydaje się już podczas imprezy i służy później długo podczas kolejnych urodzin znajomych, które będziecie świętować razem. Wiele z takich upominków urozmaica przyjęcia i służy później latami.

Najgorszy pomysł na prezent

najgorszy-prezent

Nasza lista z pewnością nie jest zamknięta i zależy w dużej mierze od pomysłu obdarowującego. Decydując się na prezent dla solenizanta, warto jednak w pierwszej kolejności kierować się jego upodobaniami.

 

 
 

Katagoria: Porady dla każdego
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2302  razy.