Demakijaż i oczyszczanie twarzy u cery suchej, tłustej i mieszanej – dlaczego wymaga stosowania innych produktów?

Demakijaż i oczyszczanie skóry to czynności, które są bardzo dobrze znane każdej kobiecie. To właśnie one pozwalają na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i resztek makijażu ze skóry, a także jej odświeżenie i przygotowanie do pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do oczyszczania twarzy – muszą być one nie tylko skuteczne w swoim działaniu, ale też odpowiednio dostosowane do naszego typu cery.

To da nam gwarancję dokładnie oczyszczonej i wypielęgnowanej twarzy. Jak zatem powinien wyglądać zabieg demakijażu u cery suchej, tłustej i mieszanej? Czy zawsze wymagają od nas stosowania różnych produktów? Dowiedz się wszystkiego na temat prawidłowego oczyszczania twarzy!

Demakijaż i oczyszczanie skóry

 

Do czego powinnyśmy dążyć w codziennej pielęgnacji twarzy różnych typów cer?

Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi pielęgnacyjne (codzienne nawilżanie, demakijaż czy oczyszczanie twarzy) powinny mieć jeden cel – staranie się o to, by jak najbardziej przybliżyć wygląd naszej skóry do ideału, czyli cery normalnej. Cera normalna jest pozbawiona wszelkich niedoskonałości – nie przesusza się ani nie przetłuszcza, jest wolna od trądziku i podrażnień, posiada idealny koloryt, dzięki czemu twarz wygląda na zdrową i promienną. Kosmetyki przeznaczone dla pozostałych typów cer, sprawiających różne problemy, tworzone są właśnie w taki sposób, by zawarte w nich aktywne składniki były w stanie “unormować” ich kondycję. Trzeba też zaznaczyć, że stosowanie preparatów nieodpowiednich dla swojego typu cery, może tylko pogłębić istniejące problemy.

 

Sucha skóra – nawilżanie skóry to podstawa

Skóra, która ma skłonności do przesuszania, występowania nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i pieczenia na policzkach, jest szorstka i chropowata – podczas wykonywania zabiegu demakijażu oczekuje od nas intensywnego nawilżenia. Łatwo ją podrażnić i przesuszyć w trakcie oczyszczania twarzy, dlatego ważne jest, aby preparaty pielęgnacyjne miały gęstą i nieco tłustszą konsystencję, a także łagodny skład. W tym przypadku zdecydowanie sprawdzi się mleczko do demakijażu w formie kremu, które pozostawi ją odpowiednio nawilżoną i odżywioną. Przy oczyszczaniu suchej skóry należy jednak unikać stosowania toniku do twarzy, szczególnie jeśli posiada w swoim składzie alkohol. Może on dodatkowo podrażnić i przesuszyć delikatny naskórek.

 

Cera tłusta – oczyszczanie przez odtłuszczanie

Cera tłusta jest całkowitym przeciwieństwem suchej skóry – nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe sprawia, że posiada ona tendencje do przetłuszczania i błyszczenia się, a nierzadko też do występowania trądziku. Dlatego w tym przypadku należy zadbać o ograniczenie wydzielania łoju oraz matowienie skóry przy pomocy nietłustych i lekkich produktów do oczyszczania twarzy – w tym celu najlepiej używać żeli do mycia twarzy lub toników o właściwościach oczyszczająco-ściągających. Osoby, które posiadają cerę tłustą ze skłonnością do trądziku, kilka razy w tygodniu powinny zafundować skórze peeling złuszczający, który oczyści i zwęzi rozszerzone pory, a przy tym usunie martwy naskórek, dzięki czemu zredukuje się liczba niedoskonałości na skórze.

 

Cera mieszana – dwuetapowa pielęgnacja?

Najwięcej problemów w codziennej pielęgnacji oraz oczyszczaniu twarzy może sprawiać cera mieszana. Tłusta w strefie T (czoło, nos, broda), a jednocześnie normalna lub przesuszona na policzkach i skórze wokół oczu – wymaga od nas zarówno odtłuszczenia, jak i intensywnego nawilżenia. W tym przypadku można zdecydować się na stosowanie dwóch rodzajów produktów, np. mleczka do demakijażu w okolicach oczu i policzków, a także toniku do twarzy na czole, nosie i brodzie, jednak jej problemy może rozwiązać też jeden preparat. Specjaliści marki Garnier do codziennego demakijażu i oczyszczania skóry mieszanej polecają Płyn Micelarny, który został stworzony na potrzeby różnych typów cer. Dzięki temu doskonale poradzi sobie z pielęgnacją tłustej skóry w strefie T oraz suchej w pozostałej części twarzy.

 

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów dla różnych typów cer na stronie garnier.pl

 

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2540  razy.