Dlaczego warto skorzystać z karboksyterapii?

Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są mniej spopularyzowane, co jest po części związane z faktem, iż nie wszyscy kojarzą ich specyfikę na podstawie samej nazwy. Bardzo szeroki zakres zastosowania ma na przykład karboksyterapia.

 

Aktualnie coraz więcej osób przekonuje się do tego zabiegu, mając na uwadze przede wszystkim jego skuteczność. Może on być wykorzystywany na wiele sposobów wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Główną rolę w tym zabiegu odgrywa dwutlenek węgla, który posiada specyficzne właściwości. Jego skuteczność doskonale sprawdza się pod kątem walki z rozstępami, zmarszczkami czy niewystarczającą jędrnością skóry.

 

Główny atut karboksyterapii

Za pośrednictwem karboksyterapii można skutecznie wymodelować ciało zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami pacjenta. Zazwyczaj z tego zabiegu korzystają kobiety, które nie są zadowolone ze swojej dotychczasowej sylwetki. Specjaliści medycyny estetycznej podkreślają, że jest to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów, który jednocześnie nie jest uzależniony od poważniejszych działań chirurgicznych. Warto podkreślić, że karboksyterapia jest zalecana także przez lekarzy tradycyjnej medycyny, ponieważ ma zbawienny wpływ na wiele dolegliwości.

 

Jak przeprowadza się karboksyterapię?

We współczesnej karboksyterapii wciąż główną rolę odgrywa dwutlenek węgla. Podobnie jest w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej SkinClinic, która wykorzystuje go, wstrzykując pod wybrane obszary skóry. Najważniejszy jest bezpośredni wpływ na tkanki. W efekcie tego następuje większy przepływ krwi, co z kolei wzmaga oddziaływanie substancji odżywczych i samego tlenu.

 

W trosce o urodę

Karboksyterapia doskonale sprawdza się w wielu zabiegach kosmetycznych, obejmując swoim zasięgiem różne obszary skóry. Jeśli ktoś posiada worki pod oczami, z pomocą odpowiednich dawek dwutlenku węgla może je szybko zlikwidować. Innym przykładem zastosowania karboksyterapii jest zwalczanie rozstępów bądź cellulitu. Warto podkreślić, że cellulit zazwyczaj jest widoczny na udach – wówczas zabieg jest nakierowany na ten obszar ciała. Jest on zalecany również osobom, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnej lokalizacji. Zabieg może być przeprowadzony na brzuchu, ramionach czy pośladkach, skutecznie zwalczając komórki tłuszczowe odpowiedzialne za nadwagę. W przypadku wspomnianych rozstępów karboksyterapia powoduje ich wyraźne rozjaśnienie – rozstępy nie są już tak widoczne i stają się niemalże niewyczuwalne. Efekt zabiegu jest zależny od głębokości zmian i aktualnego stanu skóry.

 

Dlaczego karboksyterapia jest zalecanym zabiegiem?

Karboksyterapia należy do grona bezbolesnych zabiegów, jest jednocześnie bardzo skuteczna. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów typowo chirurgicznych, które mogłyby być zbyt obciążające dla organizmu. Warto podkreślić, że dwutlenek węgla wpływa zbawiennie przede wszystkim na zmarszczki, znakomicie minimalizując pojawiające się na skórze ślady upływu czasu.

Z zabiegu nie można skorzystać tylko w niektórych przypadkach, do których należą: posiadanie choroby nowotworowej, borykanie się ze stanami zapalnymi skóry bądź infekcją wirusową czy bakteryjną. Nie jest on również realizowany w przypadku pań spodziewających się dziecka.

W obliczu niepodważalnych atutów nie sposób nie zgodzić się z tezą, że karboksyterapia ma zbawienny wpływ na stan naszej skóry oraz na naszą sylwetkę. Nic dziwnego, że coraz więcej Polek decyduje się na ten zabieg.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2123  razy.