Idealny dobór butów

Dobór butów jest bardzo dużym problemem dla wielu z nas, ponieważ wybór zależy nie tylko od stroju, ale także od naszej sylwetki. Niezależnie czy stawiamy na wygodę, czy chcemy obierać się modnie należy trzymać się zasad i porad specjalistów od wizerunku.

 

odpowiedni-dobor-butow

Buty pozwalają zamaskować niektóre nasze niedoskonałości, optycznie poprawić sylwetkę. Dzięki nim możemy wydłużyć nasze ciało o kilka centymetrów lub stracić zbędne kilogramy. Na przykład sprzymierzeńcem kobiet ze zbyt obszernymi łydkami zawsze były i będą buty na wysokim obcasie i koturnach, a jeszcze lepiej gdyby były mocno wycięte z przodu.

 

Koturny

Wybierając koturny zwróćmy uwagę na to, żeby było odpowiednio wyprofilowane, zgrabne w kolorze całego buta. Aby uzyskać seksowną figurę panie z problemami z łydkami powinny unikać obuwia kończącego się w najszerszym miejscu, dużych ozdób, a także luźnych kozaków. Przy takiej budowie ciała raczej unikajmy połączenia spódnicy z balerinami. Wręcz przeciwnie powinny dobierać obuwie szczupłe panie, chcące zaokrąglić swoje kształty. Te kobiety mają całkowitą dowolność w wyborze sandałów, botków i czółenek. Dodatkowo mają do dyspozycji obuwie bogato zdobione paskami czy ozdobami.

 

Szpilki

Marzeniem każdej kobiety jest mieć długie nogi, niezależnie od naszej figury. Szpilki zawsze były synonimem kobiecości. Optycznie wydłużają nasze nogi, przez co stajemy się bardziej seksowne, a plusem jest fakt, że pasują do każdej sylwetki. Jeśli nie odpowiadają nam szpilki, alternatywą mogą być buty na wysokim obcasie lub koturny. Są bardziej stabilne, więc mamy pewniejszy chód. Bardzo ciekawie wyglądają w połączeniu z dopasowanymi spodniami, legginsami i rajstopami. Dzięki temu zestawianiu bardzo mocno zwracamy uwagę na nasze nogi. Musimy jednak pamiętać, aby rajstopy czy legginsy dobierać od kolor butów, w przeciwnym wypadku możemy sobie tylko zaszkodzić. Wizualnie skracamy nogi i są mniej atrakcyjne.

 

Dobór butów i torebki

Od lat panują odpowiednie zasady w doborze butów i torebki. Najlepiej trzymać się odpowiedniej kolorystyki, jednak to nie wszystko. Możemy postawić na kontrast, aby zwiększyć uwagę swoją osobą, nie ma w tym nic złego. Bezpieczniejsza jest jedna kolorystyka, ale czasami można zaszaleć. Ważniejsze jest, by zachować odpowiedni styl. Charakter i funkcja torebki powinny pasować do obuwia. Fason oraz deseń mają ogromne znaczenie. Nie będziemy wyglądać dobrze w eleganckich szpilkach z jasnym workiem na ramieniu. Także nie powinniśmy zestawiać bogato zdobionej torebki z podobnie dekoracyjnym obuwiem. Tu powinniśmy zachować umiar, bardziej podkreśli nasz styl tylko jedna dekoracja, a druga niech pozostanie tylko uzupełnieniem całości. Oczywiście nasz wybór powinien zależeć od okazji, jest niektóre wymagają bardziej eleganckiego stylu, a inne mniej, dlatego wybierając się na spotkanie dowiedzmy się jaki będzie miało charakter.

 

Buty w pracy

Wykonując prace biurowe, gdzie mamy stały kontakt z klientem czy prowadząc rozmowy biznesowe powinniśmy postawić na służbowy dresscode stawiając na obuwie na wysokim obcasie lub czółenka z zakrytymi palcami. Ogólnie należy dobierać dodatki do charakteru wykonywanej pracy, pamiętając że właściwy dobór butów jest oznaką dobrego stylu i szacunku dla innych współpracowników. Źle dobrane dodatki mogą popsuć nawet najlepszą stylizację, dlatego warto poświęcić im trochę czasu.

Dobór butów jest bardzo dużym problemem dla wielu z nas, ponieważ wybór zależy nie tylko od stroju, ale także od naszej sylwetki. Niezależnie czy stawiamy na wygodę, czy chcemy obierać się modnie należy trzymać się zasad i porad specjalistów od wizerunku.

 

Artykuł dzięki:
Artykuł został stworzony dzięki firmie Herrero: www.herrero.pl. Jest to sklep internetowy z obuwiem oraz z torebkami, w którym znajdziecie markowe buty wielu renomowanych firm.

 

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2606  razy.