Jak wykonać profesjonalny demakijaż cery wrażliwej?

Demakijaż twarzy jest podstawową czynnością pielęgnacyjną twarzy. Nie tylko usuwa pozostałości makijażu, ale jednocześnie ją odświeża i regeneruje. Wpływa na estetyczny wygląd oraz zachowuje blask młodości. Każda cera wymaga jednak odmiennych kosmetyków do wykonania demakijażu.

W poniższym artykule Eksperci Vichy podpowiadają, jak wykonać profesjonalne oczyszczanie dla osób z cerą wrażliwą. Mówią, które kosmetyki będą najlepsze i jak poprawnie je zastosować.

beautiful-woman-beautiful-images-23410416-1600-1200

 

Demakijaż cery wrażliwej, jako codzienny rytuał pielęgnacyjny

Demakijaż, to nic innego jak oczyszczanie twarzy. Pozbywanie się make-upu, ale także zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się na cerze w ciągu dnia. Mają one negatywny wpływ na stan skóry i dlatego koniecznie trzeba je usunąć. Wpływają bowiem na jej zdrowie, a tym samym na wygląd. Każda cera zasługuje na doznanie regeneracji, która najintensywniej przebiega w nocy. Dlatego też demakijaż powinien stać się rytuałem, który wcielimy w czynności pielęgnacyjne wykonywane każdego wieczoru.

Wydaje się być oczywiste, że każdy typ cery zasługuje na taką regenerację i zwyczajny odpoczynek. Jednak cera wrażliwa stoi na szczycie tych potrzeb. Ten rodzaj skóry jest niezmiernie narażony na działanie nawet z pozoru nieszkodliwych czynników. Zalicza się do nich warunki atmosferyczne, kosmetyki i kurz oraz pyły. Niestety nie da się uchronić przed nimi twarzy. Dlatego też każdego wieczoru koniecznie trzeba się pozbyć z powierzchni skóry tych wszystkich negatywnych czynników.

 

Wrażliwe oczy – demakijaż delikatny, ale skuteczny

Posiadając typ cery wrażliwej, kobiety jednocześnie mają również wrażliwe oczy. Zależność ta idzie w parze. Dlatego też cały demakijaż powinien być dopasowany do potrzeb zarówno oczu, jak i skóry.

Eksperci Vichy podkreślają, że demakijaż nie tylko oczu, ale i cery powinien przebiegać na tych samych zasadach. Musi być delikatny, ale skuteczny. Podstawą zachowania takich zależności jest dobór prawidłowych kosmetyków, które są dedykowane do potrzeb wrażliwej cery i oczu. Można tutaj zastosować jeden kosmetyk lub rozdzielić go na ten przeznaczony do oczu i cery. Jest to nawet wskazane. Głównie, gdy nasze oczy wykazują większą wrażliwość niż cera lub odwrotnie.

 

Demakijaż oczu i skóry – jakie kosmetyki wybrać?

Na rynku kosmetycznym znajduje się wiele różnorodnych i tym samym odmiennych środków do demakijażu. Wyróżnia się wśród nich pianki, mleczka lub płyny. Z drugiej strony dedykowane są dla oczu, cery lub zapewniają kompleksowy demakijaż całej twarzy. Ważne jest, aby doskonale wybrać kosmetyk, który nie zaszkodzi, ale pozytywnie spełni rolę oczyszczania i pielęgnacji. Dlatego też Eksperci Vichy proponują sprawdzone preparaty do demakijażu cery wrażliwej:

 

1. Demakijaż oczu wrażliwych można wykonać innym preparatem niż reszty twarzy. Jest to gwarantem, że nie zaszkodzimy oczom, ale zapewnimy im delikatne oczyszczenie, które jednakowo będzie skuteczne. Najlepszym kosmetykiem do takiego domowego zabiegu jest Dwufazowy Płyn Micelarny – Purete Thermale od Vichy:

  • dokładnie zmywa make-up, nawet ten wodoodporny

  • dedykowany jest dla osób, które noszą soczewki lub szkła kontaktowe

  • hipoalergiczny charakter nie podrażni oczu

  • odżywia rzęsy, wpływa na ich wzmocnienie

 

2. Demakijaż cery wrażliwej może opierać się na zastosowaniu jednego kosmetyku. Z drugiej strony wyróżniać preparat oddzielnie do oczu i cery. Cera wrażliwa ze swojej natury negatywnie reaguje na wodę. Dlatego też najlepiej zastosować kosmetyk, który nie wymaga spłukiwania. Płyn micelarny w postaci toniku spełnia tę zależność. Odświeżający Tonik – Purete Thermale od Vichy, podobnie jak kosmetyk opisany wyżej również jest skuteczny i bezpieczny, jeżeli chodzi o demakijaż cery wrażliwej:

  • nie uczula, ponieważ jest hipoalergiczny

  • nie pozostawia filmu na skórze, ale odświeża ją

  • cera promienieje blaskiem

  • kosmetyk dodatkowo nawilża skórę i przywraca jej naturalne pH

 

3.  Demakijaż twarzy i oczu można również wykonać jednym kosmetykiem. Płyn  Micelarny 3w1 – Purete Thermale od Vichy spełnia taką funkcję. Przy jego pomocy możesz jednocześnie wykonać demakijaż i oczu, i skóry. Produkt ten cechuje się równie pozytywnym wpływem, jak te opisane wyżej.

 

Więcej kosmetyków do demakijażu cery wrażliwej znajdziesz na stronie www.vichy.pl

 

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3396  razy.