Karboksyterapia, czyli zbawienne działanie dwutlenku węgla

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że dwutlenek węgla naturalnie występuje w atmosferze oraz organizmie człowieka. Niewiele osób wie jednak, iż jest on również z powodzeniem wykorzystywany w medycynie oraz kosmetologii. Przykładem kuracji tego typu, która ma zbawienny wpływ na skórę, jest karboksyterapia. Kto może skorzystać z tej metody i jakie efekty da jej zastosowanie?

 

Karboksyterapia stała się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W największym skrócie, polega ona na podskórnych i śródskórnych infuzjach dwutlenku węgla. Praktyka pokazuje, że jest nie tylko mało inwazyjną, ale także bezpieczną metodą zwalczania cellulitu oraz modelowania sylwetki. Co więcej, karboksyterapię można stosować do poprawy ogólnej kondycji skóry, redukcji zmarszczek czy też przy usuwaniu blizn bądź rozstępów.

 

Skuteczne niwelowanie problemów skórnych

Na czym konkretnie polega zabieg, który coraz częściej określany jest mianem jednej z najskuteczniejszych kuracji kosmetologicznych? Przede wszystkim do jego wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, pozwalający na wprowadzenie dwutlenku węgla w wybrane okolice skóry. Obszary poddane zabiegowi zostają mocno dotlenione i odżywione, za sprawą zwiększonego przepływu krwi.

Karboksyterapia wpływa na rozszerzenie i udrożnienie naczyń krwionośnych. Znacznie pobudza również procesy odpowiedzialne za produkcję nowych naczyń. Wprowadzony podskórnie lub śródskórnie CO2 wchodzi w reakcję z wodą, wynikiem czego jest powstanie kwasu węglowego. Ten natomiast przyczynia się do rozpuszczania komórek tłuszczowych, poprawienia drenażu limfatycznego oraz stymulacji metabolizmu. Ma to ogromne znacznie np. przy likwidowaniu cellulitu – wyjaśnia Klaudia Tobiś, kosmetolog gabinetu medycyny estetycznej Qclinique w Warszawie.

Zabiegowi karboksyterapii towarzyszy również pojawienie się miejscowej reakcji zapalnej. To celowe działanie, którego zadaniem jest wzmożenie syntezy kolagenu oraz elastyny. I właśnie dzięki temu kurację tę można wykorzystać do poprawy jakości skóry: ujędrnienia, zniwelowania zmarszczek i bruzd oraz redukcji rozstępów i blizn, np. po usunięciu wyrostka bądź cesarskim cięciu.

Karboksyterapia bywa także stosowana do usuwania cieni i obrzęków w okolicach oczu, wzmocnienia cebulek włosowych, zmniejszenia podwójnego podbródka. To uniwersalna i skuteczna metoda niwelowania problemów skórnych, którą kosmetolog jest w stanie dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ponadto, karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. z mezoterapią mikroigłową – opowiada Klaudia Tobiś.

 

Kto może skorzystać z karboksyterapii?

Niesłabnące zainteresowanie karboksyterapią wynika nie tylko ze skuteczności tej kuracji. Zabieg z użyciem dwutlenku węgla zawdzięcza swoją popularność także temu, że istnieje niewiele przeciwskazań do jego wykonania. Warto jednak pamiętać, iż stosowania karboksyterapii nie zaleca się zarówno kobietom w ciąży, jak i osobom cierpiącym na choroby serca, cukrzycę czy też ciężką anemię. Dodatkowo, kuracja jest mało inwazyjna, lecz bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia oraz chwilowy obrzęk.

Niewątpliwą zaletą karboksyterapii jest fakt, iż można z niej korzystać przez cały rok – niezależnie od nasłonecznienia oraz temperatury. Okazuje się również, że płeć nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Na kuracje z dwutlenkiem węgla zapisują się zarówno panie, jak i panowie – podkreśla kosmetolog Qclinique.

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2228  razy.