Zdrowie intymne w pigułce, czyli co warto wiedzieć o ginekologii estetycznej

Dla jednych próżność, dla innych znak czasu, który dzięki postępowi technologii oferuje nowe możliwości w zakresie medycznym i kosmetycznym.

Faktem jest, że ginekologia estetyczna, która wdarła się w naszą świadomość  wraz z rozwojem medycyny estetycznej pomimo bogatej i zaawansowanej oferty budzi jeszcze niekiedy dystans i ambiwalentne skojarzenia. Czy słusznie?

 

Postęp medycyny

Postęp w medycynie, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, zaowocował nie tylko wiedzą, ale także możliwościami technicznymi, dzięki którym wzrosła tendencja do małoinwazyjnych procedur, jakie z powodzeniem zaczęły wypierać tradycyjne metody najczęściej związane z długą rekonwalescencją oraz nierzadko powikłaniami. Nowoczesne zabiegi zdominowały ofertę gabinetów i klinik również w zakresie chirurgii ginekologicznej i schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, zaczęto eliminować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych, skutecznie poprawiając funkcjonalność narządu rodnego, jego estetykę oraz wzrost satysfakcji z życia intymnego – wyjaśniają lekarze z Kliniki Ziemlewski. Do kluczowych zabiegów ginekologii estetycznej należą zabiegi laserowe oraz wypełnianie i rewitalizacja zewnętrznych narządów płciowych przy użyciu kwasu hialuronowego.

 

Kto może skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

  • Kobiety zmagające się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu (NTM).
  • Panie nieusatysfakcjonowane wyglądem swoich zewnętrznych narządów płciowych, najczęściej wskutek porodów, jak również zmagające się z przerostem lub zanikiem organów płciowych i wywołanym tym dyskomfortem.
  • Panie pozbawione nierzadko z powyższych powodów zadowolenia w sferze seksualnej.

 

Jakie procedury?

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – dzięki laseroterapii możemy wyleczyć NTM u kobiet po licznych porodach oraz u pań doświadczających zwiotczenia tkanek w okresie menopauzy i po. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem MonaLisa Touch jest bezbolesne i polega na odbudowaniu struktury tkanek łącznych, przywracając właściwy kąt nachylenia cewki moczowej i normalną funkcjonalność. Dodatkową zaletą zabiegu jest odbudowa glikemiczna ścianek pochwy, poprawiając ich elastyczność oraz nawilżenie.
  • Rewitalizacja pochwy – laserowa rewitalizacja pochwy jest dedykowana paniom doświadczającym w następstwie porodu bądź upływu lat spadku jędrności tkanek, a zdecydowaną poprawę przynosi zabieg Smooth przy użyciu lasera Er-Yag firmy Fotona. W procesie neokolagenezy przywrócone zostają pierwotne proporcje narządów płciowych dzięki wzmocnieniu tkanek w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Wzrost napięcia i nawilżenia korzystnie wpływa także na jakość relacji seksualnych.
  • Lifting okolic intymnych – tym razem nie laser, a dedykowany tej okolicy preparat na bazie kwasu hialuronowego – Desirial. Wprowadzany w tkankę podskórną warg sromowych za pomocą specjalnej kaniuli, doskonale rozwiązuje problemem suchości pochwy i sromu, z jakim zmagają się kobiety w różnym wieku, a szczególnie w okresie menopauzy wskutek atroficznego zapalenia pochwy. Dzięki iniekcji preparatu dochodzi do biostymulacji obszaru i przywrócenia prawidłowego nawilżenia środkowych oraz głębokich warstw skóry właściwej. Zwiększa się również objętość skóry, a srom ulega wymodelowaniu, co pozwala zlikwidować asymetrię warg.
  • Powiększenie punktu G (G-shot) – za pomocą kwasu hialuronowego zostaje powiększony, uwydatniony i ujędrniony punkt Gräfenberga, co ułatwia stymulację oraz zwiększa satysfakcję seksualną. Zabieg w znieczuleniu miejscowym skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną poprawić i wzmocnić swoje doznania intymne.

 

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w Klinikach Ziemlewski są krótkimi i bezbolesnymi, procedurami przeprowadzanymi przez certyfikowanych specjalistów w dziedzinie ginekologii estetycznej, którzy specjalizują się w laseroterapii oraz technikach iniekcyjnych z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dotyczy to wszystkich zabiegów poprawiających wygląd narządów płciowych oraz korekcji defektów poporodowych. Każdą procedurę poprzedza wnikliwy wywiad oraz konieczność wykonania badań niezbędnych do dalszych zaleceń bądź przeciwwskazań związanych z wybraną procedurą.

 

 
 

Katagoria: Porady dla niej
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2684  razy.