Przełamać oziębłość

Satysfakcjonujące życie seksualne to jeden z najważniejszych filarów dobrego samopoczucia. Stwierdzenie to może wydawać się oczywiste, jednak w naszej, zdominowanej przez tradycję katolicką kulturze, seks bywa marginalizowany, a odczuwana w związku z nim przyjemność – nawet piętnowana.

 

W efekcie mamy całą rzeszę niezadowolonych ze swojego pożycia par, oziębłych kobiet, dla których pójście z partnerem do łóżka stanowi przykry obowiązek i mężczyzn, którzy sfrustrowani niechęcią partnerki wpadają w alkoholizm lub wyładowują frustrację w inne, nie zawsze akceptowalne społecznie sposoby.

 

Jesteś tym, co jesz

Co możemy zrobić, aby poprawić kobiece libido? Przede wszystkim – kobiety powinny zadbać o siebie. Im lepiej funkcjonuje kobiecy organizm tym większą ma ona ochotę na seks. Nota bene w tym zakresie mężczyźni wcale nie różnią się pań. Dobrym pomysłem jest odstawienie, lub przynajmniej ograniczenie szkodliwych używek, jak alkohol i papierosy. Wprowadzając do naszego organizmu szkodliwe substancje zaburzamy jego naturalną homeostazę, a więc wszystkie jego funkcje, również seksualne. Im bardziej się trujemy, tym mocniej cierpi na tym nasze libido.

Warto więcej uwagi poświęcić odżywianiu, zrezygnować z potraw zawierających substancje szkodliwe dla naszego organizmu, ograniczyć węglowodany (ziemniaki, makarony), jeść natomiast więcej warzyw, owoców, produktów bogatych w białko i ubogich w złe cholesterole. O wiele korzystniejsze będzie np. spożywanie mięsa z drobiu i ryb, niż wołowiny i wieprzowiny – warto pomyśleć o tym podczas robienia zakupów. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” zawiera dużo prawdy. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami ułożyć sobie zdrowej diety – warto skonsultować się z dietetykiem, lub poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania za pomocą licznych, dostępnych na rynku książek, czasopism i publikacji internetowych.

 

Zdrowa aktywność fizyczna

Nie mniej ważna niż dieta jest aktywność fizyczna. Wskutek braku ruchu nie tylko się tyje, ale też zmniejsza ukrwienie sfer erogennych, co prowadzi do spadku wrażliwości na pieszczoty i ogólne pogorszenie samopoczucia. Rzadko kiedy idzie to w parze ze zwiększającym się apetytem na seks.

Co najmniej równie ważna, jak sfera fizyczna, jest psychika. Nasze libido będzie spadało wprost proporcjonalnie do wzrostu poziomu stresu i gromadzących się w życiu problemów. Dlatego, jeśli chcemy je poprawić – warto zadbać o swój komfort psychiczny. Jeśli np. nienawidzimy swojej pracy i nie potrafimy przestać o niej myśleć nawet podczas zbliżenia, najlepszym sposobem na przełamanie oziębłości będzie złożenie wypowiedzenia.

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, wpływającym na seksualny apetyt kobiety, jest partner. Nic tak dobrze nie wpływa na kobiece libido jak mężczyzna z którym jest blisko, któremu ufa i który dba o to, aby również ona miała satysfakcję z seksu. Jeśli para potrafi na ten temat ze sobą rozmawiać – będzie w stanie rozwiązać wszystkie, nawet największe problemy. Temat sprawności seksualnej jest jednak dla wielu mężczyzn trudny, mają na tym punkcie kompleksy, które rozmowy o seksie mogą aktywować. Nie bójmy się jednak rozmawiać – nawet jeśli te rozmowy mają nas dużo kosztować. Zamiatanie spraw łóżkowych pod dywan może być dla związku zabójcze.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.prolibid.pl/, która oferuje sprzedaż preparatu zwiększającego kobiece libido.
 
 

Katagoria: Porady dla rodziny
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2680  razy.