Kosmetyki przygotowane własnoręcznie

Nie ma chyba kobiety, która nie sięgałaby po rozmaite rodzaje kosmetyków. Jednocześnie coraz więcej pań zdaje sobie sprawę z tego, że gotowe produkty kosmetyczne dostępne w sklepach zawierają mnóstwo szkodliwych substancji. Dlatego rosnącą popularnością cieszy się własnoręczne przygotowywanie preparatów kosmetycznych.

 

Skąd czerpać produkty?

Panie, które dopiero zastanawiają się nad rozpoczęciem własnoręcznego przygotowywania kosmetyków z pewnością zastanawiają się nad tym skąd wziąć produkty do tego potrzebne. Okazuje się, że obecnie działa wiele sklepów oferujących rozmaite olejki zapachowe, oleje bazowe, woski i masła. Sięgając po nie, można przygotować kremy, balsamy do ciała, płyny, olejki i sole do kąpieli. Nie stanowi dzisiaj problemu również własnoręczne wykonanie mydła wysokiej jakości.

 

Co z formami?

Foremki silikonowe EcoFlores które oferuje to idealne rozwiązanie wtedy, kiedy wykonać chcemy samodzielnie mydło. Dzisiaj bez trudu można również zakupić formy do wykonywania kul kąpielowych. Wszystko to produkty odznaczające się naprawdę wysoką jakością, a ich zakup nie stanowi obecnie żadnego problemu. Znaleźć można je na przykład we wspomnianym wyżej sklepie EcoFlores.

 

Co z cenami?

Mnóstwo kobiet boi się własnoręcznego przygotowywania kosmetyków, twierdząc, że będzie to rozwiązanie o wiele droższe niż kupno gotowych preparatów. Tymczasem okazuje się, że wcale tak być nie musi. Poszczególne półprodukty oraz niezbędne formy wcale nie kosztują dużo. Do tego przygotowując kosmetyki samodzielnie, ma się pewność z czego się składają i czy nie zawierają szkodliwych dla naszego ciała substancji.

 

Czego nie będzie w takich kosmetykach?

Kosmetyki samodzielnie przygotowane to przede wszystkim pewność, że nie będzie w nich szkodliwych parabenów. Wiele kobiet skarży się na to, że ich skóra źle toleruje kolejne kosmetyki. W wielu wypadkach jest to efekt właśnie wspomnianych parabenów. Do tego własnoręcznie przygotowane preparaty kosmetyczne pozbawione są substancji konserwujących. A one również wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry. Kosmetyki przygotowywane w domowym zaciszu to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć pewność, że kondycja naszej skóry nie będzie się pogarszać.

Samodzielne przygotowanie kremu, balsamu do ciała, mydła czy kuli do kąpieli wcale nie jest trudne. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie półprodukty, które dzisiaj można kupić bez problemu oraz pamiętać o zaleceniach dotyczących proporcji.

 
 

Katagoria: Porady dla urody
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 985  razy.