Przykładowe makijaże gwiazd

Gwiazdy, czyli słynne osobistości świata show biznesu, są podziwiane przez swoich fanów nie tylko z powodu swojej pracy, ale także jako autorytety w kwestiach dotyczących na przykład mody. Szczególnie z punktu widzenia kobiet znane aktorki, piosenkarki czy modelki, stanowią inspirację do tego, by naśladować prezentowany przez nie styl.

 

Najlepszą okazją do śledzenia wyczucia mody i estetycznego smaku ulubienic publiczności są różnego rodzaju gale, festiwale czy premiery kinowe.

Wówczas wizerunki konkretnych gwiazd w mgnieniu oka obiegają cały świat, a detale ich makijażu, opis i pochodzenie ubrań, są szybko analizowane i opisywane. Niekiedy interesujące i inspirujące rozwiązania makijażowe można zaobserwować na kinowym ekranie. Później nierzadko powstają także specjalne tutoriale, czyli filmiki lub pisemne wskazówki, podpowiadające, jak osiągnąć podobny efekt, wykonując swój makijaż.

 

Smokey eye, czyli podkreślenie oczu

Smokey eye, czyli dość mocne podkreślenie oczu za pomocą bardzo ciemnych kosmetyków, takich jak kredki do oczu, eyelinery lub cienie do powiek. W zależności od stylu, w jakim taki makijaż jest sporządzony, może sprawiać wrażenie drapieżnego lub eleganckiego. Dobrym przykładem tego pierwszego jest stylizacja, jaką przez kilka scen filmów z serii Igrzyska Śmierci prezentowała Jennifer Lawrence. Elegancką odsłonę efektu przydymionego oka można było z kolei podziwiać u Cate Blanchett, na przykład podczas gali rozdania Złotych Globów w 2016 roku. Obserwatorzy zwracali uwagę, że był to przykład, jak zastosować tę technikę wobec oczu, których górne powieki mają opadające zewnętrzne kąciki i ich powierzchnia nie jest widoczna.

 

Mocny akcent na usta

Intensywna czerwień ust to jeden z klasycznych elementów makijażu hollywoodzkich gwiazd, który pojawiał się na czerwonym dywanie już w latach 50. XX wieku. Być może to tej estetycznej tradycji chciała nawiązać Sandra Bullock, która pojawiła się na rozdaniu Oscarów w 2010 i 2011 roku w tym dość nietypowym dla siebie makijażu. Przyzwyczaiła swoich fanów do bardziej stonowanych stylizacji ust, ale widać uznała okazje przyjmowania i wręczania Oscara za dni godne przełamania rutyny. Zdecydowanie częściej czerwone usta prezentuje Jessica Chastain i trzeba przyznać, że ta strategia bardzo udanie podkreśla urodę rudowłosej aktorki.

Choć większość gwiazd lubi prezentować podczas kolejnych publicznych wystąpień coraz to nowe makijażowe propozycje, niektóre są wierne jednemu stylowi podkreślania urody i staje się on ich swoistym znakiem rozpoznawczym. Można to powiedzieć na przykład o Jennifer Aniston, aktorce znanej między innymi z serialu Przyjaciele. Gwiazda, choć liczy sobie już wiosen, wciąż zachwyca swoim młodym wyglądem. Spora zasługa takiego stanu rzeczy tkwi prawdopodobnie także w tym, że aktorka jest wierna makijażowi typu nude, to znaczy podkreślaniu naturalnej urody twarzy poprzez dbanie o ładny wygląd cery, delikatne podkreślanie oczu kredką w naturalnym kolorze, a ust za pomocą błyszczyków z beżowo-różowym pigmentem.

 

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Makijaż.eu
 
 

Katagoria: Porady dla urody
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2863  razy.