Kategoria: Porady dla zdrowia

Jak leczyć rwę kulszową

Rwa kulszowa, popularnie nazywana atakiem korzonków nerwowych, jest zespołem objawów, związanych z uciskiem nerwu kulszowego. Nawet 40% osób doświadcza w życiu ataku rwy kulszowej.

Czytaj więcej

Sposób na utracone zęby – implanty

Kość słoniowa i drewno – to materiały, które najstarsi dentyści wykorzystywali w celu uzupełniania braków w uzębieniu swoich klientów. Nie były to sposoby bezpieczne, trwałe ani przyjemne.

Czytaj więcej

Chronodieta – odżywianie zgodnie z rytmami biologicznymi

Chronodieta zakłada dopasowanie diety i stylu życia do powtarzających się cykliczne naturalnych rytmów organizmu. Ewoluowaliśmy w otoczeniu regularnie powtarzających się warunków, jednak współczesny, zabiegany styl życia przeczy fizjologicznym zegarom naszego ciała.

Czytaj więcej

Najczęstsze choroby zębów i dziąseł

Badania wskazują, że wiele osób dorosłych unika kontrolnych wizyt u stomatologa, co często powoduje rozwój chorób na tyle poważnych, że wymagających usunięcia zakażonych zębów czy leczenia trwającego kilka wizyt.

Czytaj więcej

Jakie są objawy egzemy?

Egzema, a właściwie atopowe zapalenie skóry – AZS – jest jedną z najpowszechniejszych chorób naszej skóry. Szacuje się, że dotyka średnio co dziesiątą osobę w naszym społeczeństwie, jak również pierwszą styczność z nią możemy mieć już w wieku niemowlęcym. Co powinniśmy wiedzieć o egzemie, czym ona jest i jakie ma objawy?

Czytaj więcej

Alternatywa dla wybielania zębów

Każdy chciałby mieć piękny śnieżnobiały uśmiech, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zabieg wybielania zębów. Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu wybielania. Co wtedy zrobić?

Czytaj więcej

Czy dobrze szczotkujesz zęby?

Właściwa metoda szczotkowania jest niezwykle istotna. Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie zapewni nam oczekiwanych rezultatów czyszczenia jeśli będziemy nieprawidłowo myć zęby. Skąd jednak mamy wiedzieć czy myjemy zęby prawidłowo?

Czytaj więcej

Płukanie ust zamiast szczotkowania zębów?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jest konieczne? Przecież płyn ma podobne właściwości jak pasta do zębów, a dotrze wszędzie tam gdzie nie da rady szczoteczka do zębów.

Czytaj więcej

Dieta a środki farmakologiczne

Niekiedy nie wystarczy jednak silna wola i pragnienie zmiany; niezbędne jest sięgnięcie po pomoc farmakologiczną, czyli skorzystanie z pomocy tabletek i suplementów odchudzających.

Czytaj więcej