Dieta a środki farmakologiczne

Skuteczna dieta ma za zadanie nie tylko pozbyć się z naszego ciała nadmiernych kilogramów, ale również przyzwyczaić nasz organizm do nowych zasad żywienia. A to oznacza nierzadko całkowitą zmianę przyzwyczajeń – jedzenia regularnie, częściej, ale mniej, rezygnacji z tłuszczy, nadmiernych ilości cukrów i pozbycia się szkodliwych nałogów.

 

Niekiedy nie wystarczy jednak silna wola i pragnienie zmiany; niezbędne jest sięgnięcie po pomoc farmakologiczną, czyli skorzystanie z pomocy tabletek i suplementów odchudzających.

 

Czy tabletki pomagają?

Pierwsze i zasadnicze pytanie dotyczące stosowania takich środków jest bardzo oczywiste: czy to w ogóle ma jakiś sens? Niektóre tabletki odchudzające działają od razu, inne dopiero po kilku tygodniach stosowania, dlatego ciężko porównywać ich skuteczność bez dokładniejszych badań i analiz. Statystyki pokazują jednak, że jeśli tabletki zażywane są regularnie, a dodatkowo wspomagane są odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, ich skuteczność jest nawet do 70% większa, niż gdyby stosować je samodzielnie. Obalić trzeba natomiast mit, jakoby tabletki wspomagające organizm w odchudzaniu działały zupełnie odmiennie i powiększały tkankę tłuszczową. To jest możliwe, ale wyłącznie w sytuacjach, gdy zażywa się je nieregularnie lub dochodzi do ich częstego przedawkowania. Tabletki na odchuchanie należy brać bowiem koniecznie zgodnie z zaleceniami na ulotce lub wedle wskazań dietetyka, który je nam polecił.

 

Kiedy je stosować?

Nie ma określonej reguły, która narzucałaby konieczność stosowania tabletek odchudzających. To wyłącznie nasz osobisty wybór, czy skorzystamy z tej dodatkowej pomocy, która nierzadko okazuje się bardzo skuteczna. Nie zaszkodzi jednak zapytać dietetyka lub farmaceuty, czy nie polecają jakichś konkretnych preparatów wspomagających odchudzanie. Trzeba jednak pamiętać, aby ich zażywanie koniecznie skonsultować z lekarzem, kiedy cierpimy na jakąś dolegliwość lub poważną chorobę. Bezpieczne tabletki na odchudzanie nie zawierają szkodliwych substancji same w sobie, ale w połączeniu z innymi lekami, zażywanymi np. na cukrzycę lub układ krwionośny, mogą wchodzić w negatywne reakcje i powodować nieprzewidziane skutki.

 

Skuteczność tabletek

Aby stosowane tabletki osiągnęły najwyższą skuteczność, trzeba je stosować przede wszystkim regularnie i oczywiście zgodnie z dawkowaniem przewidzianym dla naszej osoby. Wszelkie modyfikacje, zmienianie dawkowania, przerywanie kuracji lub wzbogacanie jej innymi tabletkami może przynieść zupełnie odwrotne skutki. Należy też pamiętać, że efekty nie pojawią się już po kilku dniach, a nierzadko dopiero po paru tygodniach stosowania preparatów.

 

Tutaj dowiesz się więcej na temat diet i odchudzania
 
 

Katagoria: Porady dla zdrowia
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1995  razy.