Jonizowana woda alkaliczna – alternatywa dla niezdrowych napojów

Gazowane napoje, które są reklamowane w Internecie lub telewizji wywierają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ich długotrwałe spożywanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji, w tym: podniesienia poziomu cholesterolu, ciśnienia oraz wzrostu tkanki tłuszczowej. Zawarte w napojach cukier oraz barwniki niszczą zęby oraz powodują choroby dziąseł. Alternatywą dla popularnych napojów jest chociażby jonizowana woda alkaliczna.

 

Kolorowe napoje stają się coraz bardziej popularne. Kupujemy je, gdyż są modne, bardzo dobrze pachną i smakują, pozornie gaszą pragnienie oraz są rozlewane w designerskie butelki oraz kartony. Ich walory szczególnie kuszą dzieci, nastolatków oraz generalnie osoby, które nie lubią pić wody i nie uznają jej, jako napój przynoszący korzyści dla organizmu. Popularność napojów gazowanych oraz sztucznych soków owocowych w połączeniu z brakiem należytej edukacji dotyczącej picia wody mogą doprowadzić do tego, że możemy wpaść w poważne tarapaty.

 

Napoje gazowane, czyli zabójstwo dla organizmu

Kolorowe napoje oraz soki są produktami wysoce przetworzonymi, przez to nie mogą być odpowiednio przyswojone przez nasz organizm. Spora obecność barwników, ulepszaczy, konserwantów i przede wszystkim cukru sprawiają, że nasz organizm dostaje dawkę substancji, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Jeżeli zastanawiamy się, skąd pojawiają się u nas większa waga, przebarwienia na zębach czy problemy żołądkowe, powinniśmy zastanowić się nie tylko nad zmianą diety, ale również nad tym, co pijemy. W ciągu całego roku jesteśmy w stanie wypić setki litrów różnego rodzaju napojów, warto więc zadbać o to, aby były one dla nas przyjazne.

Szczególnie groźny może okazać się dla nas zawarty w napojach cukier. Ta słodka trucizna może być powodem utraty witaminy B1, cukrzycy, próchnicy oraz ogólnego osłabienia organizmu. Cukier odpowiada także za arteriosklerozę, potocznie zwaną miażdżycą. Jeśli w odpowiednim momencie zdecydujemy się na zamianę polegającą na wprowadzeniu do codziennej diety wody jonizowanej lub dobrej wody mineralnej, na pewno na tym skorzystamy.

 

Popularne nie znaczy zdrowe

Producenci napojów gazowanych coraz częściej reklamują je, jako przyjazne. Przeglądając Internet lub oglądając telewizję możemy natknąć się na różnego rodzaju promocję napojów light. Nie należy ufać tego rodzaju zapewnieniom, gdyż jest to czysty marketing i nie ma nic wspólnego z promocją zdrowego stylu życia. Aby się o tym przekonać wystarczy poczytać etykiety, które znajdują się na opakowaniach i rozszyfrować tajemnicze nazwy składników.

Bardzo dużym błędem jest kupowanie słodzonych soków owocowych. Są one w takim samym stopniu szkodliwe, jak napoje gazowane, głównie przez dużą zawartość cukru. Alternatywą dla takiego picia jest spożywanie wody lub zastąpienie kartonikowych soków przez te naturalne, wyciskane ze świeżych owoców. 

 

Woda alkaliczna, ratunek dla organizmu

Nasz organizm codziennie jest narażony na kontakt z kolorowymi napojami, kartonowymi sokami oraz sztucznymi herbatami. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje jakaś alternatywa pozwalająca z jednej strony ugasić pragnienie, z drugiej zaś nie pustoszyć organizmu. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, choć dla wielu zaskakująca. Panaceum okazuje się woda, zwłaszcza ta alkaliczna. Możemy ją uzyskać między innymi dzięki jonizatorowi wody, który można znaleźć w ofercie sklepu internetowego jonizatory.eu.

Woda jest świetnym rozwiązaniem na to, aby dobrze nawodnić organizm i poprawić jego funkcjonowanie. Nie każda woda jednak dobrze się do tego nadaje. Powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na skład wody oraz zawarte w niej składniki mineralne. W czym tkwi więc różnica? Podstawową różnicą jest budowa. Jonizowana woda alkaliczna ma strukturę, która wg. informacji japońskich naukowców jest maksymalnie zbliżona do płynów ustrojowych człowieka. Ma to ogromne znaczenie, gdyż taka woda jest lepiej wchłaniana i przyswajalna. Zapewnia także lepsze nawodnienie organizmu, praktycznie już na poziomie komórkowym.

Odstawienie niezdrowych napojów i zastąpienie ich wodą jonizowaną ma wymierne zalety. Do najważniejszych należą:

  • zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej,
  • usuwanie toksyn,
  • zapewnienie równowagi wodnej,
  • poprawa poziomu ciśnienia,
  • poprawa wyglądu włosów i paznokci,
  • ujędrnienie skóry,
  • ustabilizowanie wagi,
  • polepszenie ogólnej kondycji organizmu,
  • poprawa samopoczucia.

Woda jonizowana jest naturalna, w taki właśnie sposób działa na organizm. Warto ją pić, aby stać się zdrowszym oraz zachować dobrą sylwetkę oraz świetny nastrój. Napoje gazowane możemy oczywiście spożywać, ale należy to robić z rozwagą i raczej okazjonalnie. Pamiętajmy, że nie gaszą one pragnienia, a wręcz je potęgują, niszcząc przy tym nasze zdrowie.

 

Copyright: Symec Consulting 2015 

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

 

Autorem wpisu jest serwis jonizatory.eu – dystrybutor jonizatorów wody i ozonatorów powietrza.
 
 

Katagoria: Porady dla zdrowia
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3250  razy.