Nianie elektroniczne i monitory oddechu dają pewność rodzicom i opiekunom, że z ich dzieckiem nie dzieje się nic złego. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość monitorowania stanu dziecka podczas przebywania w innym pomieszczeniu.

Nianie elektroniczne i monitory nie mają bezpośredniego kontaktu z dzieckiem, ale wyposażone są w specjalne czujniki w postaci niewielkich płytek sensorycznych. Umieszcza się je pod materacem łóżeczka, natomiast odbiornik, który zasilany jest bateriami, stawia się obok, na przykład na szafce nocnej. Nianie elektroniczne i monitory oddechu mają tę zaletę, że korzystanie z nich nie jest skomplikowane a działanie wspomaga opiekę nad niemowlęciem.

Nianie elektroniczne i monitory oddechu wyposażone w płytki sensoryczne są oczywiście całkowicie bezpieczne. Płatki nie przewodzą prądu, nie emitują promieniowania. Kiedy z dzieckiem dzieje się coś złego, uruchamia się alarm: optyczny, akustyczny i wibracyjny. Nianie elektroniczne i monitory oddechu o funkcji cyfrowej niani działają zazwyczaj na kilku kanałach i minimalizują ryzyko zakłóceń pracy innych urządzeń elektronicznych. Zasięg tego typu produktów w terenie otwartym wynosi najczęściej 250 metrów, w pomieszczeniu – 80-100 metrów, w zależności od grubości ścian


5

Angelcare monitor oddechu z nianią AC401 (2 płytki)

Cena  620 
Monitor Angelcare AC401 to dwa urządzenia w jednym: monitor ruchu/oddechu i bezprzewodowa niania elektroniczna.
Funkcje:
- przewodowy monitor ruchu/oddechu
- bezprzewodowa niania elektroniczna
- bezprzewodowy monitor ruchu/oddechu z nianią elektroniczną
- alarm akustyczny, optyczny i wibracyjny
- aktywacja głosem
- praktyczna lampka nocna w formie aureoli
- temperatura w pokoju dziecka wyświetlana na odbiorniku
- informacja o zbyt niskiej lub za wysokiej temperaturze
- wygodny zaczep do przenoszenia odbiornika
- cyfrowa regulacja poziomu dźwięku na odbiorniku
- regulacja czułości mikrofonu
- sygnalizacja utraty zasięgu

4

Respisense bezprzewodowy przenośny monitor oddechu Ditto

Cena  378 
Respisense to pierwszy na świecie całkowicie bezpieczny i w pełni przenośny monitor oddechu niemowlęcia z trybem aktywnej reakcji. To jedyny opatentowany bezprzewodowy monitor oddechu na świecie! Wyróżniony został również międzynarodowymi nagrodami.
Najnowsza technologia zastosowana w monitorach Respisense, pozwala monitorować oddech dziecka wszędzie tam, gdzie może ono zasnąć (w nosidełku, rożku czy na spacerze).
Urządzenie przypina się do pieluszki lub ubranka, na brzuszku niemowlaka jak najbliżej pępuszka. Czujnik bazuje na najnowszej technologii do monitorowania ruchów oddechowych dziecka. Dzięki temu, że monitor ma kontakt z dzieckiem już po 15 sekundach bezdechu wibracje stymulują maluszka do ponownego oddechu. Jeśli po 5 kolejnych sekundach dziecko nie reaguje, wówczas włącza się narastający alarm.

3

Angelcare monitor oddechu z nianią AC401 (1 płytka)

Cena  450 
Monitor ruchów oddechowych dziecka Angelcare AC401 z cyfrową nianią elektroniczną to urządzenie do użytku domowego, które wspomaga opiekę nad niemowlęciem.
Funkcje:
- alarm po 20 sekundach bezdechu (akustyczny, optyczny i wibracyjny),
- temperatura w pokoju dziecka wyświetlana na odbiorniku,
- informacja o zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze,
- wygodny zaczep do przenoszenia odbiornika,
- aktywacja głosem lub ciągły odbiór dźwięku,
- regulacja poziomu dźwięku na odbiorniku,
- podsłuch dźwięków z pokoju dziecka,
- praktyczna lampka nocna - aureola,
- sygnalizacja utraty zasięgu,
- zasięg do 250m na otwartej przestrzeni, do 80-100m w pomieszczeniu,
- 8 kanałów dla minimalizacji zakłóceń innych urządzeń,
- w komplecie 4 akumulatorki AAA do odbiornika rodziców,
- nadajnik może być również zasilany za pomocą baterii (4xAAA),
- przypadku awarii prądu urządzenia automatycznie przechodzi na zasilanie bateriami, jeśli zostały włożone do urządzenia.

2

Angelcare monitor oddechu AC 300

Cena  335 
Monitor ruchu (oddechu) Angelcare AC300 jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym. Płytki sensoryczne i ich przewody są zupełnie nieaktywne. Nie przewodzą prądu elektrycznego i nie emitują żadnej formy energii. Gdy dziecko nie porusza się (nie oddycha) przez 15 sekund włącza się poprzedzający alarm sygnał ostrzegawczy. Po kolejnych 5 sekundach (czyli po 20 sekundach bezdechu) włącza się alarm i pulsuje czerwone światło. W razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja. Najczęściej wystarczy wyjąć dziecko z łóżeczka i poklepać go po plecach. Czasem sam sygnał dźwiękowy powoduje wybudzenie dziecka z głębokiego snu i powrót normalnego oddechu.

1

Babysense 5 monitor oddechu z certyfikatem medycznym

Cena  389 
Babysense jest bardzo czułym bezdotykowym monitorem ruchów oddechowych niemowląt.
Teraz rodzice mogą spać spokojnie gdy ich dziecko śpi. Babysense przeznaczony jest do wykrywania ustania oddechu (bezdech) u niemowląt. Stale monitoruje mikroruchy oddechowe przez materac podczas snu i alarmuje opiekunów jeśli oddech ustanie lub będzie nieregularny i płytki dając czas na interwencję.
Szybka reakcja może zrobić różnicę między czymś mniej ważnym a krytyczną sytuacją.
abysense został opracowany w związku z niebezpieczeństwem jakie może spotkać niemowlę w szpitalu oraz w domu, związane z zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej (potocznie SIDS lub śmierć łóżeczkowa). SIDS pozostaje istotną przyczyną śmierci wśród ogólnie zdrowych niemowląt do pierwszego roku życia.


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 
 

Katagoria: Rankingi dla dziecka, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3074  razy.